Logo Kunstbus


Amstel Gallery
Amstel Gallery Features established and emerging artists.

Kunsthandel Marcel Gieling
schilderijen, grafiek, sculpturen en toegepaste kunst vanaf 1900 tot heden.

Kijk voor exacte data agenda, exposities, stock, openingstijden en aanvullende informatie altijd even op de website van Poldergemaal Het Grootslag!!

Poldergemaal Het Grootslag

Rubrieken:

Website: www.poldermuseum.nl
Adres: nederland, noord holland, andijk, Dijkweg 319, 1619jh (lokatie)
(Kunstroute vanaf Poldergemaal Het Grootslag)
Poldermuseum Het Grootslag en Nationaal Saet & Cruyt Museum: twee Musea onder één dak. Het Poldermuseum, werd na de verkaveling opgericht en gevestigd in het voormalige poldergemaal. Het laat vele archeologische vondsten zien en vertelt van leven en werken in de polder in vroeger eeuwen. Het Nationaal Museum Saet & Cruyt geeft een overzicht van de Ontwikkeling van de teelt en de Handel in groente- en bloemzaden.

Poldermuseum Het Grootslag, Verkaveling,
De polder "Het grootslag" bevindt zich in West Friesland in de driehoek Hoorn, Enkhuizen en Medemblik. Het toont een landschap dat in de laatste tientallen jaren veel veranderingen heeft ondergaan. De ruilverkaveling maakte van een vaarpolder, waarin alle Vervoer per schuit plaatsvond, een rijpolder. De Boerderijen, tuinderswoningen en bedrijfsgebouwen stonden Langs de dijken en vormden een lintbebouwing. De polder zelf, 8000 ha Groot, was vóór de verkaveling niet bewoond. Nu zijn de bedrijven veelal in de polder gevestigd.
Het leven toen, Het land dat bestond uit vele kleine percelen, omgeven door talrijke Sloten en Rietvelden, werd omgevormd tot een gebied met grote kavels en een Goede waterhuishouding. Een economische bedrijfsvoering werd hierdoor mogelijk.

In het museum is een permanente tentoonstelling die een Groot aantal voorwerpen, gereedschappen en foto's omvat. Daarnaast zijn er elk jaar wisselende exposities. Ook de West-Friese stijlkamer met personen in originele klederdracht is zeer bezienswaardig.

Het Nationaal Museum Saet & Cruyt geeft een overzicht van de Ontwikkeling van de teelt en de Handel in groente- en bloemzaden.
Zaad is het begin van nieuw plantenleven. Het voorziet de mens van voedsel of dient voor het kweken van bloemen voor huis en Tuin.
Rond 1800 ging men zich op verschillende plaatsen in ons land, o.a. in Andijk, beroepsmatig toeleggen op het telen van zaad. Vanaf het midden van de negentiende eeuw ontstond een aantal gespecialiseerde zaadbedrijven, die nog steeds een vooraanstaande Positie in de wereld innemen. Zij spelen ook een belangrijke rol bij de Ontwikkeling van nieuwe en betere rassen. In het Museum treft men een permanente tentoonstelling aan over alle facetten van het zaadvak en wisselende exposities waarin speciale Thema's uit dit vak worden belicht. De plantkundige aspecten in het heden en verleden van het zaadvak krijgen alle aandacht. Ook voor de schooljeugd is een bezoek aan het Museum uitermate leerzaam.


Meer agenda en cultuur van andijk en omgeving