Amstel Gallery
Amstel Gallery Features established and emerging artists.

Kunsthandel Marcel Gieling
schilderijen, grafiek, sculpturen en toegepaste kunst vanaf 1900 tot heden.


(Kijk voor exacte data, openingstijden en aanvullende informatie altijd even op de website van Stedelijk Museum Amsterdam!!)

Datum: // <> //
Titel: The Temporary Stedelijk at the Stedelijk Museum - Taking Place
Lokatie: Stedelijk Museum Amsterdam in amsterdam, noord holland, nederland

Terwijl de nieuwbouw van het museum het komende jaar in stadia verrijst, nadert de restauratie van het historische gebouw haar voltooiing. Het Stedelijk grijpt dit bijzondere punt in de geschiedenis aan om de oudbouw tijdelijk open te stellen voor publiek, met een programma van tentoonstellingen, educatieve activiteiten en evenementen. Directeur Ann Goldstein brengt met The Temporary Stedelijk kunst, kunstenaars en publiek weer terug in het museum met een programma dat geďnspireerd is door het nog onvoltooide gebouw. Tijdens The Temporary Stedelijk zijn de museumzalen, gerenoveerd door Benthem Crouwel Architekten, het decor voor verschillende tentoonstellingen van hedendaagse kunst.

taking place
Taking Place is een hernieuwde kennismaking met het Stedelijk Museum en zijn geschiedenis. Nationale en internationale kunstenaars brengen op experimentele wijze de ruimten tot leven en leggen de relatie met de tijdelijkheid en ruimtelijkheid van het onvoltooide gebouw. Daarbij zijn de historische, functionele en architectonische kenmerken van het museum zowel het onderwerp als het materiaal.

Taking Place vestigt de aandacht op de staat van het gebouw op dit moment, met nieuwe site-specific werken in opdracht van het Stedelijk uitgevoerd, video- en audio-installaties, interventies in het gebouw, performances en grafische vormgeving. De tentoonstelling is ook een dwaaltocht door de zalen: om de prachtig gerestaureerde architectuur optimaal te kunnen ervaren, zijn enkele ruimten bewust leeg gelaten.

In het gebouw zijn twee permanente kunstwerken van Karel Appel minutieus gerestaureerd: de Appel Bar uit 1951 en de muurschildering in het restaurant uit 1956. Tegenover die schildering is een nieuw werk geďnstalleerd van de Amerikaanse kunstenaar Lawrence Weiner (New York, 1942) – een genereuze schenking van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum.

Al meer dan een eeuw kondigt het Stedelijk Museum tentoonstellingen aan via affiches. Taking Place toont een overzicht van 1895 tot nu, waarbij te zien is hoe het Stedelijk uitgroeide tot een belangrijke opdrachtgever en een toonaangevend museum werd voor moderne en hedendaagse kunst en vormgeving. Met werk van onder meer Willem Sandberg, Wim Crouwel en Wim Beeren.

Kunstenaars in Taking Place

Karel Appel
Stanley Brouwn
Daniel Buren
Jan Dibbets
Rineke Dijkstra
Ger van Elk
Morgan Fisher
Mario Garcia Torres
Hans Haacke
On Kawara
Martin Kippenberger
Barbara Kruger
Germaine Kruip
Louise Lawler
William Leavitt
Navid Nuur
Roman Ondák
Willem de Rooij
Diana Thater
Lawrence Weiner






privacybeleid