Amstel Gallery
Amstel Gallery Features established and emerging artists.

Kunsthandel Marcel Gieling
schilderijen, grafiek, sculpturen en toegepaste kunst vanaf 1900 tot heden.


(Kijk voor exacte data, openingstijden en aanvullende informatie altijd even op de website van Flatland Gallery!!)

Datum: // <> //
Titel: Trinity - Carolein Smit - Janpeter Muilwijk - F. Franciscus
Lokatie: Flatland Gallery in utrecht, utrecht, nederland

Trinity, de nieuwe tentoonstelling bij Flatland Gallery van drie Nederlandse kunstenaars F. Franciscus, Janpeter Muilwijk en Carolein Smit toont de vruchten van een hartstochtelijke strijd. Onverantwoordelijk of onacceptabel als hun werken soms lijken, creëren ze golven die een tegenstander van formaat kunnen wakker maken. Die hartstochtelijke strijd met de werkelijkheid, de lans voor het onafhankelijke denken, is echter geen kunstenaarspose. Hen gaat het wezenlijk om de vrijheid te zien terugveren, eeuwenoude debatten over de filosofie van het ‘zijn’ of het ‘worden’ nieuw leven in te blazen, ruimte laten ontstaan voor ongebonden ontplooiing van ideeën of zelfs fantasieën, het geloof op juiste waarde weten te schatten of, anders gezegd, de ramen naar de wereld te openen. Een hommage aan alles wat niet logisch is.

Trinity is een oudheidkundig symbool voor onafhankelijkheid, onverzettelijkheid. Bovengenoemde kunstenaars delen deze houding. Zij gaan de strijd aan met zichzelf en daarmee met het leven, de werkelijkheid. Heden, verleden of avant-gardistisch, elk tijdperk heeft zijn sporen nagelaten of is van plan dat zeker te doen.

Geen strijd leveren zou van deze kunstenaars een getemde burger maken. Een mens die in de geschiedenis eeuwen van decadentie heeft moeten doorstaan. Of lijdzaam de kruisvaarders misbruik zag maken van het Christelijk geloof in hun zucht naar materieel gewin. Dan wel naar marktpleinen toestroomden om de woorden van levensgevaarlijke dogmatici zwijgzaam aan te horen. Een mens die anno 2010 demagogische dandy’s beloont met hoge kijkcijfers. De mens als kuddedier - is een werkelijkheid.

In de schilderijen van F. Franciscus, tekeningen van Janpeter Muilwijk en in de beelden van Carolein Smit zoeken deze kunstenaars bewust de confrontatie met deze werkelijkheid op, waarin Muilwijk dit doet door expliciet te kiezen voor het mystieke dat meer waardevol kan zijn dan de waarheid. Met het nemen van ons kunsthistorisch verleden als vertrekpunt voor zijn hypermoderne werk, toont Franciscus zich een relativist die ons op humoristische wijze eraan herinnert dat wij als mens echt niet zo hard veranderen als we denken. Voor Carolein Smit is het leven alles omvattend. In haar beelden gaat het lijden gepaard met verlangen, afschuw met schoonheid en angstgevoelens met ontroering. De werkelijkheid zien als een tragedie, is voor haar niet hetzelfde als dat deze tragisch zou zijn.

Onverantwoordelijk of onacceptabel als hun werken soms lijken, creëren ze golven die een tegenstander van formaat kunnen wakker maken. Die hartstochtelijke strijd met de werkelijkheid, de lans voor het onafhankelijke denken, is echter geen kunstenaarspose. Hen gaat het wezenlijk om de vrijheid te zien terugveren, eeuwenoude debatten over de filosofie van het ‘zijn’ of het ‘worden’ nieuw leven in te blazen, ruimte laten ontstaan voor ongebonden ontplooiing van ideeën of zelfs fantasieën, het geloof op juiste waarde weten te schatten of, anders gezegd, de ramen naar de wereld weer te openen. Een hommage aan alles wat niet logisch is.





privacybeleid